Головна » Полтава » 100 ДНІВ: Гадяч  

Олексій Матюшенко, голова Гадяцької РДА, перебуває на своїй посаді більше 100 днів. За час його керівництва вже з’явився певний результат, яким чиновник поділився у рамках нашого проекту, присвяченого кадровим змінам в органах місцевого самоврядування

Олексій Матюшенко (2)ОЛЕКСІЙ МАТЮШЕНКО:
«Наша основна задача — максимально перевиконувати бюджет і спрямовувати кошти на соціальні потреби»

– Вам довелося працювати у непростий час. З якими труднощами Ви стикаєтесь на посаді і що найскладніше у Вашій роботі зараз?

– На першому плані складнощі – це субсидії на опалення, індексація заробітної плати, енергозбереження, мобілізація і війна, допомога воїнам, поховання загиблих, фортифікаційні споруди, укриття, дуже низька орендна плата за землю (від 0,1-0,3%), дороги. Це питання дуже загальне, про нього можна багато говорити. Зустрічався  з  халатністю державних службовців, з небажанням сільських голів виконувати свою роботу. Коли менеджер приходить на роботу, то спершу аналізує прибутки і витрати. Якщо витрати не можна зменшити, то шукає звідки брати прибутки. Ми добилися за півроку перевиконання бюджету на 12 млн грн. Досягли підняття орендної плати за ріллю – не менше 5%, а хочемо підняти до 7% по паях. Наші задачі зараз – запровадження нових технологій, загальна комп’ютерізація району, енергозбереження, тотальний ремонт доріг, публічність і доступність спілкування. У присутності міністра інфраструктури було відзначено, що наш район  – один з двох районів області, які ремонтують дороги державного значення за рахунок місцевих бюджетів.

– А у чому взагалі полягає специфіка Гадяцького району?

– По-перше, це великий район – 55 тисяч населення. Візьміть Лохвицю, Чорнухи і Пирятин – оце буде Гадяч. Територія району має 75 тисяч га орендної землі, 60% якої обробляє одна компанія. Решту обробляють інші агрохолдинги і зовсім трохи — фермери.

По-друге, добре, що в районі є нафтогазовий комплекс – це робочі місця, але «Укрнафта» не платить податків до районного бюджету. Підприємство є, а коштів до бюджету немає і екологія порушена.

– Що з задуманого Ви уже втілили в життя, а що не встигли?

– Ми хочемо до 1 вересня максимально відремонтувати всі дороги. З минулого року переводимо шкільні котельні на альтернативні види опалення, робимо ремонти у медичних закладах, школах і дитячих садочках. Головне, щоб жителі міста і села зрозуміли, що бюджет працює, кошти є. Розвинули Інтернет­мережу по району – бібліотеки, школи, дитячі садочки, ФАПи повинні бути підключені до всесвітньої мережі.

Благополуччя родини – це коли люди мають нормальну роботу і дозвілля, отримують освіту, забезпечені лікуванням, субсидіями. Плануємо, щоб субсидію отримали 20 тисяч родин, зараз оформили тільки 6. Потрібно максимально перевиконати бюджет і використати кошти на соціальні потреби жителів району – нормальні медичне обслуговування, освіту, культуру, боротьбу зі злочинністю.

– Ви допомагали бійцям АТО. Які у них зараз потреби?

– Ми передавали бронежилети, передали 4 машини, ремонтуємо ще. Зараз безпосередньо  підтримуємо учасників АТО, зокрема демобілізованих. Усім 204 учасникам АТО з Гадяччини виділили по 5 тисяч гривень матеріальної допомоги і є наказ на отримання землі 134 учасниками АТО.

– Цікаво, Вас у районі більше хвалять чи лають?

– Коли людина  працює, то про неї говорять. Це означає, що є якась  робота. Хорошим для всіх не будеш. Мені не треба ні похвали, ні лайки. Головне — продуктивність і кінцевий результат. Постійно в команду запрошуємо нових молодих перспективних людей, які б працювали на совість, беремо на відкритому конкурсі. Резерв є, кумівства немає. На жаль, зарплата державного службовця дуже мала.

– Що плануєте змінити в районі?

– Хотілось би зберегти Гадяцький район, відремонтувати дороги, не закрити жодної школи. Щоб село працювало, створити робочі місця, підняти якість медичного обслуговування, соціальні гарантії та захист населення, фінансовий достаток та благополуччя громади.

 Спілкувався Ілля ВОВК

 (У наступномуномері читайте завершення проекту – інтерв’ю Олега Кучі, голови Пирятинської РДА)

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Коментарів поки немає ... Будьте першим!

Залишити коментар

Ви повинні бути увійти в Щоб залишити коментар.

Besucherzahler meet and chat with beautiful russian girls
счетчик посещений
Яндекс.Метрика
Новий сайт

Шановний читачу! Ви знаходитесь на архівній версії сайту. Ласкаво просимо на новий сайт "Подій та коментарів": podii.com.ua