Головна » Полтава » На Полтавщині збережуть доступну ціну на хліб

Сергiй_Фролов. ФОТО прес-служби Полтавської ОДАГолова Полтавської ОДА Валерій Головко підписав щорічний меморандум порозуміння з хлібопекарськими підприємствами та виробниками зерна. Документ стосується створення регіонального запасу зерна для виробництва хліба та стабілізації ціни на хліб простої рецептури.

Під час засідання, на якому були присутні хлібопекарі та представник регіонального відділення ПАТ «Аграрний фонд України», Валерій Головко зазначив:

– Ми повинні зробити просту річ – утримати ціну на хліб. Усе, що буде необхідно зробити з моєї сторони, я зроблю.

Також очільник області подякував хлібопекарям, які, поступаючись своїми прибутками, зберігають низькі ціни на хліб простої рецептури.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Пол­тавської ОДА Сергій Фролов повідомив, що цього року у Полтавській області хороший урожай. Аграрії намолотили 1,3 мільйона тонн пшениці, 76% якої має продовольчі якості.

– Необхідність меморандуму насамперед полягає у тому, що ми маємо забезпечити запас продовольчого зерна в області, щоб не все збіжжя  було реалізоване і хлібопекарські підприємства працювали, – зазначив Сергій Фролов. – Особливість цьогорічного меморандуму в тому, що ми долучаємо до підписання Аграрний фонд України. Вони забезпечать поставку борошна із підприємств, які переробляють зерно Аграрного фонду, для наших хлібопекарських підприємств. Окрім того, до підписання меморандуму долучилася Асоціація хлібопекарів, Рада сільгоспвиробників, вони гарантують наявність незнижуваного запасу. Тому Полтавщина буде з хлібом. Стосовно ціни проводилися перемовини із керівниками хлібопекарських підприємств – поки що немає причин для її підвищення.

Формування резерву зерна для випікання хліба простої рецептури закінчиться 1 жовтня цього року. В області вже сформували близько 12 тисяч тонн запасу продовольчого зерна, необхідно заготовити понад 23 тисячі тонн зерна у резерві. Про це повідомив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий:

– До 1 жовтня не передбачається ніяких коливань у ціні і ми можемо сформувати цей резерв.

Підсумовуючи зустріч, Валерій Головко сказав:

– Ми маємо зробити дуже важливу річ: якщо закладаємо ціну на зерно по 3 тисячі гривень за тонну, така ж ціна має бути і наступного року. В такому випадку Аграрний фонд спрацює на «п’ятірку».

Коментар

Власник Чорнухинського хлібзаводу Олександр Бігняк:

«Нині середня ціна на хліб простої рецептури нашого хлібзаводу – 5 грн. 50 коп. Чорнухинцям буханка обходиться на 10-20 копійок дешевше, ніж, наприклад, миргородцям, де у вартість продукції включено ще й транспортні витрати. Сьогодні така вартість для нас прибуткова і підприємство нормально працює. Та що буде ближче до Нового року – хтозна. Ми змушені брати борошно за ринковою ціною. Від неї хлібопекарські підприємства і відштовхуються при подальшому ціноутворенні. На сьогоднішній день ми купуємо кілограм борошна за 4.70-4.80 грн. А нещодавно було 4.90-5.00 грн. – трималась дощова погода, аграрії не могли зібрати урожай. А коли розпогодилось та зерносховища знову наповнились, ціну на борошно знизили.

Вартість хліба не зростатиме, якщо борошно відпускатимуть за нинішньою ціною. Але от минулого року теж прийняли меморандум. На інше виробництво (Лохвицьке) пообіцяли нам дати 200 тонн зерна. Але обіцянки залишились обіцянками. ПАТ «Райз Максимко» відвантажило Полтавському хлібзаводу 100 чи 200 тонн пшениці. А ми мусили купляти за ринковою ціною. Була ситуація, коли ми просили накладну, а нам відповідали: «Добре, випишемо, але продамо борошно по 8.50 грн., а в накладній напишемо 4.50 грн.» Нас загнали у безвихідь. Ми 3 місяці працювали в мінус. Якби ще місяць, то підприємство закрилось би. Але потім ціна трішки спала і стало легше.

Тому, щодо меморандуму порозуміння з хлібопекарськими підприємствами та виробниками зерна – ми тільки за! Якщо ж умови його будуть виконувати ВСІ. Тоді доступну вартість на хліб простої рецептури втримаємо без проблем».

 Прес-служба Полтавської ОДА,

Коментар ­ Марина ФРАНЧУК

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Коментарів поки немає ... Будьте першим!

Залишити коментар

Ви повинні бути увійти в Щоб залишити коментар.

Besucherzahler meet and chat with beautiful russian girls
счетчик посещений
Яндекс.Метрика
Новий сайт

Шановний читачу! Ви знаходитесь на архівній версії сайту. Ласкаво просимо на новий сайт "Подій та коментарів": podii.com.ua