Головна » Політика життя » 100 ДНІВ: Пирятин

07991217Очільник Пирятинщини, як і його гадяцький колега, працює на посаді більше 100 днів. Голова Пирятинської РДА завершує наш спецпроект, присвячений кадровим змінам в органах місцевого самоврядування, відвертою розповіддю про інертність громад, потребу в інвесторах і досягнення у сфері регулювання питань оренди земель сільгоспвиробниками

ОЛЕГ КУЧА:

«У нас всі звикли чекати на інвестиції»

– Ви очолюєте район уже півтора роки, що вдалося за цей час зробити, змінити, покращити?

– До цієї керівної посади я майже 20 років був підприємцем, займався виробництвом хлібобулочних виробів. У нас аграрний район, у цій сфері я розуміюся, вирішив, що для свого краю можу щось зробити. Від початку я виокремлював для себе проблеми зайнятості молоді, розвиток аграрного сектору, медицини, вічно болюче питання доріг. Почав свою діяльність із ремонтів у школах. Пріоритетним і тоді, й сьогодні є питання енергозбереження. Наприклад, минулого року в Смотриківській школі ми встановили котельню, що працює на альтернативному паливі, зараз у перспективі встановлення модульної котельні у Новомартиновицькій та Теплівській школах. Також замінили близько 200 вікон. Повністю оновлено вікна у Сасинівській школі, на 100 тисяч гривень було замінено вікон у школах Пирятина. І все це без витрат бюджету, за рахунок спонсорських коштів. Стосовно аграрного сектору, то Пирятинщина на сьогодні в лідерах по відсотку за паї. Досягти цього вдалося завдяки нашому постійному діалогу з громадою. У кожному районі є монопольна змова основних гравців на аграрному ринку, півтора роки ми ведемо плідну роботу над тим, щоб позбутися монополії і підтримувати вільну конкуренцію. У нас є фермери, які минулого року почали платити людям по 7%, цього року з’явилися фермери, які платять уже 8%. Є й такі, котрі досі платять по 5%. Наша задача згуртувати людей і пояснити, що те, скільки їм будуть платити, залежить насамперед від них самих. Також був поганий рівень виплат соціальних угод. За півтора роки нам вдалося у цьому питанні змінити ситуацію в позитивному напрямку. За рахунок соціальних виплат була зроблена дорога в селі Давидівка. За півтора роки у районі було проведено ремонти майже всіх ФАПів за рахунок коштів сільських бюджетів. Готуємося до участі в проекті Світового Банку на отримання обладнання.

Також у рамках децентралізації в місцеві бюджети надійшли податки від продажу пального, алкоголю і тютюну. Сільські ради за перше півріччя зібрали непогану копійку. Але проблем чимало: дороги, ремонт державних установ тощо.

– Де в районі найгірша ситуація з дорогами?

– Малютинці, Каплинці, Давидівка, Мартиновичі. У Березовій Рудці уже розпочали ремонт, 1,7 млн грн. виділила область.

– Ви неодноразово під час виступів перед громадою порушуєте питання інвестицій у район. Чи маєте вже якісь результати роботи у цьому напрямку?

– У нас всі звикли чекати на інвестиції. Але я постійно наголошую, що для того, аби прийшов інвестор, треба щось робити, їх треба шукати. Із потенційними інвесторами потрібно вести діалоги, пропонувати, презентувати, рекламувати себе. Ніхто в село не приведе інвестора за руку. Інша проблема – ми дуже часто вважаємо, що інвестор має прийти неодмінно ззовні, а своїх просто не помічаємо. Головне — створити в районі сприятливий інвестиційний клімат. Наприклад, зараз у планах відкрити магазин місцевих виробників. Ведемо перемовини з потужною компанією, котра придбала комбікормовий завод.

– Стосовно зайнятості молоді, як вдалося покращити статистику?

– Навіть на прикладі адміністрації, яку ми «омолоджуємо», так би мовити, набираємо на управлінські посади молодих людей. Це гарний приклад для інших державних установ. Моє бачення ситуації від самого початку було таким, що для кардинальних змін у районі, в державі, потрібна свіжа кров на керівних посадах.

– Як у районі відбувається процес децентралізації?

– У процес децентралізації дуже втручалася політика. Перед місцевими виборами окремі політики району вирішили, що на цьому питанні можна отримати собі політичні дивіденди, вводили людей в оману, оперуючи гаслами, намагалися зірвати процес об’єднання. Але на сьогодні ми увійшли в області у десятку об’єднаних громад. Об’єдналися Пирятинська міська громада і Олександрівська сільська у Пирятинську об’єднану міську громаду. Решта сіл Пирятинщини поки розмірковують, але вже зрушення пішли. На наступний рік бюджети розвитку передбачені винятково для об’єднаних громад. Перспектива другої об’єднаної громади за Березовою Рудкою.

– Яка на сьогодні в районі ситуація із ліквідацією наслідків виявлення Африканської чуми свиней?

– Карантин триває у 3-кілометровій зоні. Спалено інфіковані туші свиней та субпродукти на підприємстві. У приватних господарствах уже вилучили сім голів свиней, і один громадянин уперто не віддає порося, і не погоджується ні на які умови окрім тих, які хоче сам, тобто, спочатку гроші, потім порося. На обласному рівні уже вирішили питання відшкодування людям за вилучених свиней. Через тиждень­півтора ми розрахуємося з людьми. Ми брали на себе особисту відповідальність, адже люди не хотіли віддавати вирощених поросят. Відшкодування з обласного бюджету буде здійснюватися в розмірі 30 гривень за кілограм живої ваги. Нових спалахів вірусу в районі немає, ситуацію контролює ветслужба у радіусі 20 кілометрів.

– Завершилася шоста хвиля мобілізації, скільки пирятинців відправили на війну?

– Район виконав завдання по мобілізації на 47%. Воювати пішло 29 чоловік. Стосовно демобілізованих, то основна проблема навіть не зайнятість, а земельні питання, ми намагаємося це врегулювати. Стосовно працевлаштування, то позиція адміністрації така: ми будемо максимально сприяти, аби більшість демобілізованих з наступного року пішли працювати в нову поліцію. На сьогодні у нас в районі 64 демобілізованих.

 Спілкувалась Олена БУРЯК

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Коментарів поки немає ... Будьте першим!

Залишити коментар

Ви повинні бути увійти в Щоб залишити коментар.

Besucherzahler meet and chat with beautiful russian girls
счетчик посещений
Яндекс.Метрика
Новий сайт

Шановний читачу! Ви знаходитесь на архівній версії сайту. Ласкаво просимо на новий сайт "Подій та коментарів": podii.com.ua