Головна » Політика життя » Тарас Кутовий: «Завдяки наполегливості активістів вдалося зареєструвати закон, який допоможе залишати частину рентної плати з видобутку копалин у місцевих бюджетах»

Іконка законопроекту«Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо упорядкування системи надходження та використання коштів із рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату)» за номером 3038 у Верховній раді. Серед співавторів — народний обранець, що представляє Полтавщину — Тарас Кутовий

 Мешканці населених пунктів, де видобувають корисні копалини, повинні мати преференції

– Ще коли я вперше йшов на вибори у 2012 році, у моїй виборчій програмі йшлося про те, що мешканці населених пунктів, де видобувають корисні копалини, повинні мати преференції. На сьогодні, рентна плата, яка надходить від видобувних компаній, централізовано спрямовується на Київ, а от в яких обсягах повертається на місця і чи повертається взагалі — це інше питання. У своєму законопроекті ми пропонуємо зміни, які будуть вигідні як громадам, так і видобувним підприємствам, які так чи інакше мають робити внески в інфраструктуру тих населених пунктів де вони працюють, – наголошує Тарас Кутовий.

Документом пропонується встановити розподіл коштів із рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату в наступному співвідношенні: 2% до сільських, селищних та міських бюджетів, 1,5% до обласних бюджетів та 1,5% до відповідних районних бюджетів. Таким чином, місцевим громадам буде надано більше фінансових можливостей для вирішення проблем на місцях, покращення еколого­економічної ситуації населених пунктів, що в свою чергу сприятиме налагодженню плідного співробітництва між підприємствами нафтогазовидобувного комплексу та органами державної виконавчої влади і місцевого самоврядування.

– Цей законопроект — хороша демонстрація командної роботи на всіх рівнях. Окремо б хотів відзначити громаду свого виборчого округу, зокрема активістів з Лохвицького району, який називають «українським Кувейтом», і який найбільше потерпає від наслідків діяльності добувних компаній, а коштів для відновлення інфраструктури до них надходить не так багато. Як депутат, я справді представляю інтереси громади у найвищому законодавчому органі країни, але тільки спираючись на позицію громади народні обранці можуть бути ефективними в повній мірі. Коли у тебе на руках десятки звернень, то ти маєш конкретні аргументи, щоб відстоювати права людей і переконувати голосувати за якісь зміни, що їх очікує громада. На своєму рівні тепер разом з колегами нам треба довести почату справу до кінця і запустити запропонований нами механізм, – додав Кутовий.

Олена ЗАДОРОЖНА

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Коментарів поки немає ... Будьте першим!

Залишити коментар

Ви повинні бути увійти в Щоб залишити коментар.

Besucherzahler meet and chat with beautiful russian girls
счетчик посещений
Яндекс.Метрика
Новий сайт

Шановний читачу! Ви знаходитесь на архівній версії сайту. Ласкаво просимо на новий сайт "Подій та коментарів": podii.com.ua