Головна » Критична ситуація » Пенсіонери сваряться із сусідкою-депутатом міськради через приватизацію ділянки
Любов Ханіна, Олександр Моцний та Тамара Прекрасна показують кілочок (під пластиковою пляшкою), до якого після встановлення нової межі сягатиме ділянка сусідки, перешкоджаючи рухові між будинками

Любов Ханіна, Олександр Моцний та Тамара Прекрасна показують кілочок (під пластиковою пляшкою), до якого після встановлення нової межі сягатиме ділянка сусідки, перешкоджаючи рухові між будинками

У місті Червонозаводському виник конфлікт між літніми мешканцями вулиці Комсомольської та їхньою сусідкою Наталією Куліш, депутатом Червонозаводської міськради і головою земельної комісії

 «Світло у вікна не потрапляє і не зможе під’їхати пожежний автомобіль»

По території, де знаходиться будинок Наталії Володимирівни (Комсомольська, 21), проходять труби водогону й каналізації. На думку мешканців трьохповерхового будинку №9, у разі аварії доступ до труб буде перекритий. Також  люди вважають, що внаслідок того, що Наталія Куліш Куліш після приватизації здійснила реконструкцію будинку, відстань ними зменшилась і в разі пожежі не зможе заїхати пожежний автомобіль. Після добудови й підняття даху, здійснених власницею, будинок Куліш заважає потрапляти прямому сонячному світлу в деякі вікна.

На думку Тамари Прекрасної, приватизація не може бути законною, бо здійснюється на основі попереднього висновку комісії міськради з питань будівництва, транспорту і зв’язку, яку очолює сама Наталія Куліш.

– Ви якби зайшли й подивились у цю квартиру, – показує Тамара Прекрасна на вікна першого поверху своєї триповерхівки. – Наталія Куліш каже, нібито тільки утеплила пінопластом стіни свого будинку. А насправді торік добудувала його на третину, це ось по старому фундаменту видно. І дах звела височенний. Тепер у квартирі – як у в’язниці, сонця не видно, вдень постійно увімкнені лампочки. Зате ж свої вікна Куліш від тіні уберегла, випиляла алею на 12 дерев, із яких тільки 2 було сухих. Подивіться, які документи нам міськрада надала (жінки показують акт обстеження комісії, де 3-поверховий будинок помилково названий 2-поверховим та намальовану від руки схему проходження труб, яка не відповідає справжньому детальному кресленню вулиці – Авт.)! Не пустить Куліш нікого у свій двір ремонтувати труби! А через каналізацію наш підвал водою заливає, будинок навпіл розламується, падають стелі.

Також люди невдоволені новими межами ділянки біля будинку №21: згідно нових меж, приватизуються десятки квадратних метрів, які раніше вважалися двором загального користування, де колись була спільна альтанка.

 Кадастровий план ділянки не надали на погодження сусідам

Дізнавшись про те, що сусідка підготувала документи й питання приватизації незабаром розглядатимуть депутати на сесії, 4 серпня люди подали в міську раду звернення, під яким було 5 підписів. Вони просили міськраду зупинити дію вже прийнятого рішення про надання Наталії Куліш дозволу на підготовку відповідних документів. Подаємо скорочений текст звернення:

«Для визначення меж земельних ділянок проводиться кадастрова зйомка землі, яка включає, зокрема, і погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами (ст. 198 Земельного Кодексу України). Але при підготовці документів мешканцям сусідніх будинків акт землекористування не був наданий на ознайомлення та підписання, що порушує наші законні права.

Через заплановану на приватизацію земельну ділянку проходить мережа водопостачання та водовідведення загального користування, що в подальшому може спричинити труднощі при ремонті та реконструкції мереж, так як власник приватизованої ділянки зможе звести над комунікаціями споруди, посадити дерева. Це є порушенням «Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України». На даний час на місці проходження каналізаційної труби власником будинку №21 вже збудовано гараж. Це викликає занепокоєння, бо будинок №9 знаходиться в аварійному стані та підтоплюється.

Також при переплануванні та реконструкції будинку №21 громадянкою Куліш Н. не була врахована мінімально допустима протипожежна відстань (складає 7 метрів за умови, якщо всі матеріали будинку негорючі). Наразі відстань між будинками №21 та №9 становить ледь 5 метрів».

За 5 днів до подачі письмового звернення жительки будинку №9 Лідія Чепурко, Тамара Прекрасна та сусідка з одноповерхового будинку, розташованого поруч, Любов Ханіна намагалися особисто довести міському голові, що Наталії Куліш не треба дозволяти приватизувати ділянку. Але спілкування, м’яко кажучи, не вдалося.

– Віталій Володимирович довго слухав, потім запросив Наталію Куліш, але вона сказала, що знаходиться за межами міста, – каже Любов Ханіна. – Я акцентувала на тому, що водовідведення у аварійному стані. Не сьогодні­завтра його треба буде розкопувати. Як через огорожу заїде техніка? На те він відповів, що є помпа, а я заперечила, мовляв, сьогодні помпа є, а завтра може статись, що не буде. Ми посперечались з міським головою.

 За приватизацію землі колегою проголосували 18 із 23 депутатів

Після одержання звернення жителям будинку №9 пообіцяли, що наступного дня, 5 серпня, до них прийде комісія міськради та розбереться. Не дочекавшись її у призначений час, люди відправили до міськради делегацію, де повідомили, що приїзд комісії скасовано і про це їх мала попередити Наталія Куліш. А головний спеціаліст міськради з питань архітектури, будівництва й земельних відносин Сергій Катіба поїхав у робочих справах до Лохвиці. За словами працівників міськради, він по телефону сказав, що рішення про приватизацію буде скасоване.

11 серпня комісія таки побувала на Комсомольській, але без попередження. На сесії міськради 17 серпня земельний спеціаліст міськради Сергій Катіба повідомив, що зустріч із людьми проведена і складений акт, за яким встановлені межі, а громадянка Куліш зобов’язана надавати безперешкодний доступ до комунікацій. Підписати акт мешканці будинку №9 відмовились.

Після обговорення проекту, рішення про затвердження технічної документації підтримали 18 депутатів, утримались 5 і ніхто не проголосував проти.

Тамара Прекрасна стверджує, що їй та сусідам (а невдоволені рішенням мешканці всіх будинків, які під’єднані до згаданих труб водогону й каналізації) пояснити все на засіданні сесії не дали. І вони далі відстоюватимуть свої права, тим паче, рішення не погоджене з головним архітектором району. Вже поскаржились до прокуратури, яка перенаправила звернення начальнику державної інспекції сільського господарства у області А.О. Пащенку і директору Департаменту державної архітектурно­будівельної інспекції у Полтавській області О.В. Арестову. Тамара Іванівна обурюється, що ускладнюється життя літніх людей, адже більшість жителів трьохповерхівки – пенсіонери, їй самій – 76. І що зазвичай земельна документація виготовляється по кілька місяців, іноді й років. А депутат міськради Наталія Куліш оформила все за лічені тижні.

 Думка третьої сторони:  можливо, на протест сусідів підштовхує пара людей, які заздрять Наталії Куліш

Міський голова Віталій Сидоренко переконаний, що приватизація ділянки ніяк не зашкодить сусідам Наталії Володимирівни:

– Люди, які прийшли, 40 хвилин розповідали про всі проблеми, які в них виникли, що у нас погана комунальна служба й зовсім не працює. Я дозволив собі емоції, коли почув ці висловлювання, адже комунальники, хай і не бездоганно, але працюють. Біля будинку Куліш труби лежать у бетонних чохлах, і доступ до них дуже простий. Наталія Володимирівна не зацікавлена перекрити доступ до труб, бо її будинок теж підключений до них. Як Сергій Катіба, так і сертифікований інженер­землевпорядник Сергій Івахно на сесії пояснили, що приватизація відбувається в межах правового поля. Щодо обурення людей, нібито відібрали шматок території їхнього двору, то цей будинок зовсім не має власного двору. Земля належить міськраді. На мою думку, причина протесту – пара людей, які хочуть, щоб було по-їхньому, заздрять тому, як сусідка наводить порядок у дворі, поставила гойдалку, зробила гарним будинок. Вони дурять решту. Ми ж дуже добре вивчали всі обставини, перш ніж приймати скандальне рішення, перевіряли все до сантиметра. Як керівник, перепрошую за те, що зібрання не відбулось 5 серпня й ніхто не попередив людей.

 

«Для доступу до комунікацій зроблю спеціальну хвіртку»

 

– Те, що я не даватиму доступу до труб – повна маячня, – запевняє Наталія Куліш. – Це просто одна людина збурила весь куток. Невже я можу не дати людям води? Тим паче, ми самі користуємось водяною трубою загального користування. Ми, щойно купили будинок, її поміняли, проклали в тунелі по всьому нашому двору. По­перше, якщо я приватизую ділянку, не маю ніякого права на цю трубу (а в мене вже є виготовлене свідоцтво про приватизацію), і не маю по закону права ані закривати, ані перекривати, ані не давати людям доступу до води. По­друге, приватизуючи ділянку, я беру в користування 20 см поверхні землі. Закон дозволяє мені приватизувати ділянку, але з обмеженим доступом до труби. Якщо в майбутньому ставитиму паркан, із боку будинку №9 зроблю хвіртку, щоб у разі потреби доступу до комунікацій не довелося лізти через паркан, питати в мене дозволу. Якщо не пускатиму – колодязь і труби – комунальна власність, і мій паркан люди матимуть повне право знести. Закон буде дотриманий навіть якщо я продам будинок. Обмеження в користуванні відображені у технічній документації ділянки, отже хто б там не жив (зараз фактично проживають мої діти), має їх дотримуватись.

Щодо пожежної безпеки, є можливість під’їхати. Будинок із гаражем, сараєм і льохом я отримала в подарунок у 2004 році. Я нічого там не будувала (Сусіди показали, що зроблена нова прибудова площею близько третини старого будинку, це видно за цоколем. – Авт.), у сторону 9-го будинку стіна збільшена лише на товщину утеплювача. Перебудувала дах, який протікав, і веранду, яка розвалилася. Мій будинок зведений у 1959-му році, а 9-й – у 1961-му. Тож які можуть бути претензії до відстані на випадок пожежі? Так само, я не будувала гараж поверх труби, він збудований у 1966 році. Перевіряти все приїжджали двоє пожежних інспекторів із Лубен. Щодо межі, якою невдоволені сусіди, то досі сітка-паркан була натягнута зигзагами. Межі встановлювала комісія міськради із представниками комунального господарства, їх лише вирівняли. Люди невдоволені, що паркан посунеться до їхнього будинку, але земля біля будинку №9 належить міськраді, моя територія тепер становитиме навіть не 6 соток, а 5,63.

Ми з донькою намагалися налагодити стосунки з сусідами, але вони нас навіть слухати не хочуть. Уже одержавши свідоцтво на земельну ділянку, пішли на їхню сторону, повирубували всі кущі, чагарники, повиривали кропиву, повигрібали і повиносили сміття. Водопровідний колодязь, із якого вкрали люк, ми накрили листами жерсті та підперли паличкою, щоб провітрювався. Тамара Іванівна, як побачила, все те порозкидала. Ми пояснювали літній людині, що у разі розриву труби під гаражем, дамо комунальникам рити яму навіть там, але вона не слухає і скандалить, сварить мене у пресі. Ситуація на руку ще й тим, хто хоче знизити авторитет міського голови перед виборами.

 

Олег ДОЛЕНКО

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Коментарів поки немає ... Будьте першим!

Залишити коментар

Ви повинні бути увійти в Щоб залишити коментар.

Besucherzahler meet and chat with beautiful russian girls
счетчик посещений
Яндекс.Метрика
Новий сайт

Шановний читачу! Ви знаходитесь на архівній версії сайту. Ласкаво просимо на новий сайт "Подій та коментарів": podii.com.ua