Головна » На районі » Фінансовий геній Богдан Гаврилишин відвідав Полтавщину і розповів, хто має змінювати Україну
На Полтавщині фінансовий геній зустрівся з генієм мистецьким

На Полтавщині фінансовий геній зустрівся з генієм мистецьким

Приїхати до Полтави всесвітньо відомий фінансовий аналітик, українець Богдан Гаврилишин мріяв давно: як сам розповідає, все життя було у нього дві потужні мрії – стати вільною людиною і завітати до нашого міста. Звершилось!

Усе життя економіст зі світовим ім’ям пропрацював коучем для найуспішніших світових корпорацій, в тому числі й у «Силіконовій долині» США, директором Інституту менеджменту в Швейцарії, фінансовим аналітиком. Богдан Гаврилишин з 1988 року працює на громадських засадах в Україні, а з 1992 – є радником президентів України, прем’єр-міністрів, голів Верховної Ради. Для цієї людини процвітаюча, сильна держава Україна – святий Грааль, який він щедро дарує власному народу.

Напередодні зустрічі з широкою аудиторією із видатним діячем зустрілись голова обласної ради Петро Ворона і чиновники облдержадміністрації, які подякували гостю за вагомий особистий внесок у реалізацію державної молодіжної політики, розвиток інтелектуального рівня та патріотичне виховання молоді Полтавщини, активну громадянську позицію. Петро Ворона вручив гостю нагороду – Почесну грамоту обласної ради з нагрудним знаком. Оскільки Богдан Гаврилишин уперше у нашій області, голова обласної ради подарував йому альманах «100 видатних особистостей Полтавщини» і унікальний сувенір – зенітний патрон з передової АТО, розписаний місцевими художниками, як символ нашого часу.

Спеціально для нього співав хор «Калина».  Як поділився вчений, цей співочий колектив він почув у Швейцарії і з великим задоволенням нарешті познайомився з їх духовним «батьком», професором, заслуженим діячем мистецтв України Григорієм Левченком. Зустріч вийшла теплою, щирою, сповненою позитивом, яким можна надихатись на многії літа!

Сам діяч вразив своєю добротою, мудрістю і активністю, яку просто випромінював. Упродовж півторагодинного діалогу 88-річний Богдан Дмитрович доводив дати, цифри й чіткі логічні побудови, якими ілюстрував свої ідеї, обговорюючи найболючіші теми сьогодення.

 Соромно, маючи такий розкішний ресурс, залишатися на узбіччі поступу цивілізації

Економіст почав з тези, що мистецька Україна світові відома, шанована й часто отримує заслужені овації, натомість, у всіх інших аспектах ми воліємо жебрати й інертно чекати, поки хтось нам допоможе налагодити економічну й соціальну сфери життя. На думку аналітика, соромно, маючи такий розкішний ресурс, залишатися на узбіччі поступу цивілізації.

Говорив Гаврилишин і про втрачені можливості, коли у 1995 році з Інституту кібернетики можна було зробити гіганта для розробки програмних продуктів на експорт. Але не склалося – працівники Інституту звикли виконувати замовлення від держави, а не займатися бізнесом, і талановиті програмісти та математики виїхали з країни. Те, що вдалося зробити Індії, не вдалося Україні.

До нинішньої державної машини Гаврилишин відноситься скептично. На його думку, варто міняти все – політичну та економічну структуру, соціальну політику.

Власні меценатські програми Богдан Гаврилишин втілює через заснування й фінансування благодійного фонду свого імені – це розлога молодіжна програма, яку, власне, й презентув разом з однодумцями у Полтаві. Він уточнив, що програма спрямована на молоду генерацію, не зіпсовану Радянським Союзом.

Саме молоді люди без корупційного досвіду, на думку Богдана Гаврилишина, докорінно реформують Україну – 25 років неефективної незалежності країни доводять, що напівмірами вже не обійдешся. Україна потребує системних, якісних змін – реформувати доведеться все й одразу, інакше механізм так і залишиться на ручному кермуванні, а це й породжує шалену корупцію.

Мета програми «Молодь змінить Україну», аби групи молоді різних фахів віком 20­35 років у кількості 5­7 осіб, які мають освіту у різних сферах, ретельно вивчили досвід найбільш ефективних, «здорових» європейських країн (а такими, на думку Богдана Дмитровича, є Австрія, Німеччина, Норвегія, Швейцарія, Швеція, а також Польща) і згодом домовились про особисту зустріч з ключовими державними й суспільними організаціями в цих країнах, заглиблюючись у концепцію «як це діє», але маючи на меті «як це діятиме у нас» – благодійний фонд Богдана Гаврилишина фінансує таку дослідницьку подорож.

Під час поїздки вони вивчають досвід успішної європейської країни, обираючи складові, які є необхідними для успішного майбутнього України. Ці складові мають гармоніювати з нашими цінностями.

Ціна питання для однієї групи складає близько 1000 євро. За перший рік бажання долучитись до програми виявили близько 20 груп, у наступному їх було вже понад 50, а в цьому — вже майже 100. Організатори сподіваються, що за сім років, які вони ставлять собі, як орієнтовний термін, у нашій країні утвориться критична маса молодих освічених людей з правильним розумінням якісних перетворень.

 Фінансист застеріг від сліпого виконання рекомендацій іноземних держав

Знаний економіст воліє говорити правду, тим більше, коли від цієї правди залежить майбутнє рідного народу. Правда полягає у тому, що хоч від порад американських інституцій надто важко ухилитись, варто пам’ятати, що й самі США час від часу втрапляють у кризи, де фінансовий і фондовий ринки лихоманить. На переконання Гаврилишина, у США варто вчитися розвитку виробництва, простоті започаткування бізнесу й розбудові інновацій, але дуже сумнівною видається мета, цілком орієнтована на гроші. Богдан Дмитрович переконаний, що всьому основою має бути особистість, її добробут, а значить, соціальна справедливість полягає в тому, що до людини час припинити ставитись тільки як до ресурсу. Він абсолютно лояльно ставиться до багатих і дуже багатих людей у суспільстві, якщо вони інвестують, створюють робочі місця і рухають цивілізацію, і різко негативно висловлюється проти бідності. «У здоровому суспільстві не має бути бідних!», – наголошує Богдан Гаврилишин. Саме такою він хоче бачити Україну.

 Обирати потрібно головою, а не пультом від телевізора

Децентралізацію аналітик вітає, хоча й бентежиться невизначеною роллю префектів, зокрема стосовно їх дій щодо рішень місцевих громад. Та цей поступ вже зрушив і чимало доброго вже вдається зробити. Підвищуються вимоги до самих громад, представників суспільства, яким громади делегують управлінські функції – маємо усвідомити, що робота попереду важка, не буде нам будувати країну міфічний Прометей – це наша з вами робота. Хочемо, щоб садочки, школи й благоустрій міст і селищ були на належному рівні – потрібно засукати рукави й починати працювати, головним чином головою – роблячи свій вибір головою, а не пультом телевізора, наполягає Богдан Гаврилишин. Досить чекати «чарівний горщик», з якого на наші голови посиплеться купа усіляких гараздів. Фінансист наголошує, що на кожному рівні управління має бути ефективність і відповідальність – тоді й на мапі країни не буде білих плям, де панує повний занепад: і духовний, і матеріальний.

Окрім наукових дискусій, меценат розповідав молоді історії зі свого життя, зокрема один із повчальних випадків, який сформував його гуманістичний світогляд:

– Одного разу ще в школі я повернувся після канікул, а випало це після Пасхи, і мені з дому дали бутерброди з домашньою шинкою. Не можу сказати, що ми жили багато, та село, де я народився на Тернопільщині, було заможнішим, ніж те, де була школа. Ніколи я не усвідомлював цієї соціальної відмінності. Ніколи так виразно й різко до того моменту, коли на перерві я дістав ті свої домашні запашні бутерброди – і побачив голодні очі своїх однокласників. У їх родинах такого не було. Однією миттю я розділив усе на частки, щоб дісталось усім, там було буквально по крихітному шматочку, аби лише відчути смак того, іншого для них життя. Та тієї миті на все життя я усвідомив – хочу віддавати – це набагато важливіше і приємніше, ніж брати в інших. Звідси, мабуть, і все, що роблю нині – фонд, зустрічі, молодіжні ініціативи. Люблю дарувати людям можливість змінитися і змінити світ на краще!

На зустрічі побувала Марія БОЙКО

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Коментарів поки немає ... Будьте першим!

Залишити коментар

Ви повинні бути увійти в Щоб залишити коментар.

Besucherzahler meet and chat with beautiful russian girls
счетчик посещений
Яндекс.Метрика
Новий сайт

Шановний читачу! Ви знаходитесь на архівній версії сайту. Ласкаво просимо на новий сайт "Подій та коментарів": podii.com.ua