Головна » На районі » У Гадячі розкрили півстолітню капсулу з посланням гімназистам

школа9 жовтня у Гадяцькій гімназії імені Олени Пчілки учням оголосили Рапорт–Заповіт гімназистам майбутнього століття і склали послання для учнів 2040 року. Колишня учениця, яка 50 років тому підписала звернення, і перші випускники школи теж прийшли на урочистості

У 1965 році, в стіну щойно збудованого приміщення школи, заклали капсулу зі зверненням до учнів третього тисячоліття. Десятки років артефакт знаходився між вікнами будівлі трохи нижче другого поверху. У середину поклали хімічну пробірку з довгою вузькою смужкою паперу.

На урочистій лінійці послання 50-річної давнини прочитали учні 10 класу Мирослав Власенко та Катерина Богомол:

«Рапорт–Заповіт поколінню майбутнього століття. Зачитати колективу учнів і вчителів цієї школи в день 100-річчя Радянської влади у 2017 році.

Через роки за півстоліття вітаємо тебе, чудова юнь комунізму! Шлемо, Вам, учні і вчителі, низький уклін і Рапорт–Заповіт, бо хочемо, щоб ви добре пам’ятали історію нашої школи, берегли і множили її хороші традиції.

То ж послухайте.

Гадяцька загальноосвітня школа почала працювати зразу після Великої Жовтневої Соціалістичної революції. Приміщення її стояло там, де нині розкинувся міський парк,  ліворуч по шляху, що йшов з Полтави до Гадяча. У 1932 році семирічна школа реорганізувалась у середню. До початку Великої Вітчизняної війни середня школа зробила 7 випусків.

Німецько-фашистські загарбники зруйнували приміщення школи. Багато членів колективу, вчителів та учні нашої школи проявили себе в роки Великої Вітчизняної війни  справжніми героями. Директор школи Марко Маркелович Бутко був другим секретарем підпільного Гадяцького райкому партії, вчитель географії, секретар партійної організації школи Семен Олексійович Магда – командиром партизанського загону.  Вони, як і багато тисяч, загинули  в роки Великої Вітчизняної війни.

12 вересня 1943 року Гадяч було звільнено від німецько-фашистських загарбників, а через 10 днів  діти пішли навчатися в школу. Два приміщення для навчання дітей виділили в будинках по вулиці Карла Лібкнехта.  У 1952 році школа стала середньою. Розташовувалась у шести  приміщеннях на 4 подвір’ях.  Тільки за останні десять років школу закінчили 506 учнів, із них 26 з золотою медаллю, 34 — зі срібною.

Завдяки постійній турботі Комуністичної партії та Уряду, на честь 50-річчя Радянської влади нам збудували нову школу. 10 жовтня в урочистій обстановці будівельники передали нам ключі.  Приміщення триповерхове, 24 класні кімнати, фізичний і хімічний кабінети, 2 майстерні, актова і спортивна зали, географічний і спортивний майданчики. Навчається в школі 930 учнів, укомплектовано по три  групи четвертих, сьомих, дев’ятих класів, а решта класів по 2 групи. Є в нас партійна, комсомольська і піонерська організації, які об’єднують 20 комуністів, 216 комсомольців, 416 піонерів.

Гордістю школи є музей В.І. Леніна, відкритий 22 квітня 1962 року. Наш музей зайняв перше місце в республіканських змаганнях і був нагороджений вимпелом ЦК ВЛКСМ. Піонерська і комсомольська організації за створення музею, який став переможцем республіканського конкурсу – огляду музеїв В.І. Леніна честь 50­річчя Радянської влади, нагороджені Почесною грамотою ЦК ВЛКСМ і занесені в Книгу Пошани республіканської комсомольської організації. Колектив наш бореться за одержання найпочеснішого звання сучасності – школи комуністичного навчання і порядку. Хай через вік понесе молоде підростаюче покоління традиції школи.   Хай щасливе сонячне життя буде завжди на нашій планеті Земля. Хай це щасливе життя бережуть наші учні.  Директор школи П.Ф. Вахтіна, секретар партійної організації П. Д. Рожко, секретар комсомольської організації Ася Подорожна, голова ради дружини Людмила Хлистова, голова МК Є.І.Снігова, голова батьківського комітету І.М. Косолапенко. Гадяч. 10 жовтня 1965 ріку».

–  Я, так само, як і ви зараз, стояла на урочистій лінійці 50 років тому і з нетерпінням чекала, коли нарешті Гадяцька середня школа відкриє свої парадні двері для юного покоління. Ми так хотіли навчатись у нових світлих класах, ходити широкими коридорами. Ми пишалися отриманою школою. А ще думали, якою буде та капсула, де її заховають і як її знайдуть майбутні покоління. Тоді помітки не зробили, але завдяки старанням колективу школи наше послання знайшли. На жаль, не всі дожили до цього урочистого моменту, – поділилась спогадами учасниця тих далеких подій  Анастасія  Подорожна (Жадан), колишня учениця школи, підпис якої стояв на Зверненні.

У відповідь було зачитано звернення учнів 2015 до гімназистів 2040 року, в якому розповідалась про сучасну Гадяцьку гімназію, яка за півстоліття стала навчально-виховним ком
плексом, зараз їй присвоєно почесне звання гімназії імені Олени Пчілки.  З 1965 року школу закінчило 3250 учнів. Із них 224 учні з золотою медаллю, 95 – зі срібною. Зараз в 23 класах гімназії навчаються 517 учнів. Педагогічний колектив складається з 52 працівників, з них 24 мають вищу категорію. 40 % вчителів є колишніми учнями гімназії.

У 2009 році було відкрито кімнату–музей видатної політичної діячки, письменниці Олени Пчілки. Гімназисти побажали майбутнім учням жити і працювати у квітучий і мирній державі.

Право зачитати і замурувати новий рапорт-заповіт надано учням 10 класу Максиму Мартинову та Єлизаветі Андросовій. Місце закладання капсули позначили табличкою.

Випускники 1966 року – першого випуску зі стін нового приміщення школи – Володимир Ілляшенко, Галина Гордієнко, Ольга Марченко, Зінаїда Левашова, Анастасія Жадан і вчителька Тамара Іванівна Котко взяли участь у символічних урочистостях, вдруге в життя відправивши послання у майбутнє.

 Ілля ВОВК

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Теґи:

Коментарів поки немає ... Будьте першим!

Залишити коментар

Ви повинні бути увійти в Щоб залишити коментар.

Besucherzahler meet and chat with beautiful russian girls
счетчик посещений
Яндекс.Метрика
Новий сайт

Шановний читачу! Ви знаходитесь на архівній версії сайту. Ласкаво просимо на новий сайт "Подій та коментарів": podii.com.ua