Головна » Політика життя » Тарас Кутовий: «Наше головне завдання сьогодні — зберегти країну»

08_ндМинулі вихідні народний депутат України Тарас Кутовий провів у робочих поїздках по округу. Спілкування з людьми стосувалося переважно виборчої тематики, а також питань, пов’язаних з адміністративною реформою та повноваженнями, які громади отримають на місцях

Цього року як ніколи увага суспільства прикута до виборчого процесу. Не в останню чергу це пов’язано з тим, що в країні відбуваються реформи, спрямовані на збільшення повноважень для органів місцевого самоврядування. Простіше кажучи, на місцях громади матимуть більше механізмів впливу на ситуацію, зможуть на власний розсуд розпоряджатися бюджетними надходженнями, які до того ж зростуть.

— Я за те, щоб громада об’єднувалась не навколо авторитетів, як це часто буває, а навколо своїх інтересів. У цьому якраз є перевага місцевого самоврядування. А інтереси стануть спільними лише тоді, коли не буде зневіри, відчуття, що щось неможливо зробити, натомість буде реальний ресурс. Сьогодні інтерес до місцевого самоврядування зростає. Ви бачите, які  напружені вибори. Задайте собі питання — а чому? Та тому, що ресурси в рамках децентралізаціїї, про яку ми багато говоримо, і насправді багато вже зробили, переходять на місця. Сьогодні ті гроші, які громада може використовувати, вони якраз до громади і повертаються, — пояснив Тарас Кутовий під час однієї з зустрічей.

Оскільки частина округу — це газоносні території, людей цікавило, які вигоди від видобутку може мати місцеве населення. Бо замість компенсації в місцях, де розташовані промисли, селяни мають розбиті дороги, зіпсоване повітря і забруднену воду.

— Я зареєстрував законопроект разом з колегою Ольгою Бєльковою, яка глибоко займається газовими питаннями. Відповідно цього документа, який вже погодив профільний комітет Верховної Ради, передбачено, що півтора відсотка рентних платежів, які сплачуються у державу, мають залишатися в місцевому бюджеті. Зрозуміло, що коштів у місцевих бюджетах просто недостатньо. Так от треба шукати ті джерела, щоб  їх було більше. Вірю, що невдовзі ми сподіватимемося не на міжнародні програми, а ми будемо говорити  про те, що тут, на місці є робота, з якої людина отримала зарплату, заплатила свій податок з фізичної особи, і це пішло в місцевий бюджет. І чим більше буде та зарплата, чим більше люди працюватимуть і зароблятимуть, тим  краще громаді. От так, як це у світі. Вже  дещо зроблено у цьому напрямку, дуже багато не зроблено, але абсолютно очевидно, що вибір, який робили люди свого часу — це крок уперед, і він може невеликий, може болісний, але треба усвідомлювати попередні помилки. Кожному треба віру всередині, що саме тут, на місці вирішується ваша доля, — додав народний депутат.

У контексті майбутніх виборів Тарас Кутовий наголосив на важливості активної громадянської позиції кожного, бо усього лиш один голос може стати вирішальним.

— Я  часто згадую той момент, коли я людям на парламентських виборах казав — не думайте, що отой голос, за який ви боретеся, нічого не вартий. Я на своєму прикладі можу сказати, що у ту ніч, під час майданівських подій, коли збирали голоси за відведення військ, коли політики з тодішнього провладного табору проголосували тільки тому, що зрозуміли — у демократичної  коаліції є достатня кількість голосів, щоб самостійно переламати ситуацію. Тому ціна кожного голосу дуже велика. Негідників завжди багато, але гарних людей набагато більше, — підкреслює Тарас Кутовий. — Сьогодні головне — зберегти країну. І справа не в конкретних людях, йдеться про реванш не якихось конкретних прізвищ, а про реванш філософії, в тому, як люди хочуть жити. Так от я за те, щоб та філософія, яка руйнувала націю і державу, не повернулась. Слід пам’ятати, що є цінності, які будуть жити довше, ніж ми. Є держава, яка проіснує довше, ніж ми. Є діти та внуки, які будуть жити в цій державі. І тільки за це варто  боротися. За те, що буде більше, ніж ми. Я вважаю, що в цьому і є найбільша цінність.

 

Олена ЗАДОРОЖНА

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Коментарів поки немає ... Будьте першим!

Залишити коментар

Ви повинні бути увійти в Щоб залишити коментар.

Besucherzahler meet and chat with beautiful russian girls
счетчик посещений
Яндекс.Метрика
Новий сайт

Шановний читачу! Ви знаходитесь на архівній версії сайту. Ласкаво просимо на новий сайт "Подій та коментарів": podii.com.ua