Головна » Люди » Перепоховали останки бійця, який зник безвісти у роки Другої світової війни

IMG_4700У селі Олександрівка Чорнухинського району перепоховали останки бійця радянської армії Андрія Общого, якого з 1943 року вважали безвісті зниклим. Лише через 72 роки пошуковці знайшли місце загибелі та захоронення солдата. А родичі нарешті перепоховали предка на рідній землі

 Віддав життя за мир на Батьківщині

Андрій Общий народився 19 серпня 1913 року, уродженець невеличкого села Олександрівка. Тут же він закінчив місцеву школу, семикласну освіту здобув у сусідньому селі Хейлівщина. Далі навчання продовжив у Лохвицькому ремісничому училищі. Працював на Донбасі, аж доки у жовтні 1935 року його призвали до армії. Після офіцерських курсів став молодшим лейтенантом і командиром взводу. Під час Другої Світової війни у званні лейтенант командував танково-десантною ротою автоматників 884-го стрілецького полку 196 Червонопрапорної стрілецької дивізії. 10 серпня 1942 року Андрія Общого поранили в бою, але він не полишив своїх підопічних і боровся разом з ними проти ворога, доки не були виконані всі поставленні завдання. Саме за зразкове управління ротою уродженець Чорнухинського району Андрій Общий отримав Орден Червоної Зірки. А вже через рік, 18 серпня 43­го, поблизу селища Молодцове Кіровського району Ленінградської області відбувся останній бій лейтенанта. Відтоді його вважали безвісти зниклим. Ідентифікувати останки Андрія Антоновича вдалося завдяки престижній нагороді чоловіка.

 Довга дорога додому

Останки нашого земляка ще торік знайшли члени пошукового загону «Червона гвардія», які входять до складу російського пошукового об’єднання «Північний захід».

– У Санкт-Петербурзі уже давно живе наш земляк із Лубен Андрій Лященко. Саме він, як історик, і поцікавився здобутками пошуковців. Випадково чоловік дізнався: нещодавно в болотяній місцевості у Кіровському районі знайшли останки сімох бійців. Одним із них виявився Андрій Общий, родом із Чорнухинського району, – розповів Хейлівщинський сільський голова Василь Білоус.

Ідентифікували бійця завдяки серійному номеру Ордена Червоної Зірки, яким свого часу нагородили Андрія Антоновича. Цю нагороду та кілька особистих речей, серед яких портсигар, портмоне, кишеньковий ніж загиблого передали родичам.

– Я давно планую дослідити наш родовід і, думаю, звістка про дідуся зовсім невипадкова. Це знак, що треба якнайшвидше цим зайнятися. Хочу дізнатися, як склалася доля дружини Андрія Антоновича, з якою він побрався у роки війни. Нам про неї мало що відомо. А щодо дідуся, то його подвиг заради Батьківщини треба ставити всім у приклад. Ми зобов’язані йому своїм життям, – підкреслила двоюрідна внучка загиблого Лариса Обща.

Рідні чоловіка захотіли, щоб його останки перепоховали на рідній землі. Невеличку труну привезли до родини Общих в Олександрівку. Там же протоієрей Василь відслужив панахиду. Поховали солдата на місцевому цвинтарі.

 Ірина СОЛЯНИК

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Коментарів поки немає ... Будьте першим!

Залишити коментар

Ви повинні бути увійти в Щоб залишити коментар.

Besucherzahler meet and chat with beautiful russian girls
счетчик посещений
Яндекс.Метрика
Новий сайт

Шановний читачу! Ви знаходитесь на архівній версії сайту. Ласкаво просимо на новий сайт "Подій та коментарів": podii.com.ua