Головна » Люди » «Древо» випустив перший за всю історію свого існування альбом

альбомСаме в жовтні цього року фольклорний ансамбль святкує своє 55-річчя. І хоча за увесь час творчої діяльності пісні у їхньому виконанні записували десятки фольклористів з усього світу, багатоголосся «Древа» зберігають різноманітні фонотеки кіностудій та радіо як на пострадянському просторі, так і далеко за океаном, своїх власних записів колектив до тепер не мав

«Наша хатка не з краю…» – таку назву дав колектив своєму першому та єдиному альбому і випустив його власним коштом. Записом, оформленням і рештою організаційних питань та моментів займався учасник ансамблю –  американець українського походження Юрій Фединський.

 Запис відбувся не у студії

– Записували у мене вдома. Ще колись в Америці я придбав доволі пристойну апаратуру, яка дозволяє робити студійні записи. І якщо чесно, колектив почувався у моїй хаті набагато комфортніше, ніж би у якійсь студії. Тим паче, що будинок, у якому я мешкаю з родиною, колись належав керівнику колектива Ніні Реві. Фактично ми писали пісні біля печі, коло якої виросла Ніна Петрівна. Переконаний, що від того і виконання творів вийшло, може, навіть дещо глибшим.  Не хочу вихвалятися, але загалом, на сьогодні це найкращий запис пісень, які виконує «Древо». Це вже радійний формат, – говорить кобзар.

До альбому увійшло 13 народних творів переважно козацької доби. Усі вони стосуються воєнної тематики. Альбом присвятили бійцям, які боронять нашу країну від окупанта, говорить найстарша учасниця колективу Надія Роздобара.

– Цим пісням немає віку. Моя бабуся служила ще у пана Липського, тут, у Крячківці, і вона уже співала їх. А до неї їх знали дуже давно і ці твори у нас виконували завжди багатоголоссям. Це дуже сумні пісні, але у них уся гіркота долі нашої держави. Хочеться, аби наші воїни пройнялися отим духом, відчули в собі силу – ще оту,  прадідівську. Ми сильна нація, якщо досі співаємо, – міркує пані Надія.

Древо. Фото з загального доступу (3) Чесні люди ділилися з колективом гонорарами, а хитрі – наживались

Фактично, це також перші записи, на які колектив має права. Бо до цього часу на творчості Крячківського «Древа» заробляли хто як міг. Совісні ділилися копійкою, але таких було мало. Однак, Надія Роздобара наголошує, що колектив ніколи ні з ким навіть мови не заводив про фінанси.

– Колись була така історія: ми приїхали тоді в Київ до Ніни Матвієнко на 25­річчя її творчої діяльності. І нас повезли в якийсь храм, а там така акустика була, що страшно було й поворухнутися. І нас там записав якийсь професор із Київської консерваторії. Запис вийшов неймовірним. А потім той професор відправив записане на Всесвітній фестиваль слов’янської пісні, що проходив у Братиславі в 2003 році. Із 17-ти країн наша пісня взяла гран-прі. А ми про те почули по радіо, нам навіть не сказав ніхто. А вже згодом дізналися, що той професор отримав за гран-прі п’ятнадцять тисяч доларів. Ну і ми знову з ним зустрілися на якомусь концерті в столиці. Упізнали його, а він знову просив нас заспівати для нього, аби він записав. Ну і ми співали, бо він же для нас гран-прі здобув, а те, що нам ніхто ніколи нічого не давав, то звична справа. У будь-якому випадку,  хтось почує нашу пісню і нам уже від того добре. Але гроші нам давали: я колись у 1994 році за гроші з фестивалю дітям накупила шкарпеток, ще й по долару привезла обом зятям.

Собівартість одного диску обійшлася «Древу» в 22 гривні. Його розмножать і для  продажу, і для того, щоб передати бійцям на фронт. На спонсорів, кажуть, чекати не збираються, спробують обійтися своїми силами. Але бажаючим долучитися до цієї справи не відмовлятимуть. Перша презентація альбому відбудеться уже днями у Києві.

 Спілкувалася Олена БУРЯК, фото з загального доступу

Древо. Фото з загального доступу (1) Довідка:

Народний самодіяльний фольклорний ансамбль «Древо» сьогодні налічує дев’ять виконавців. Це четвертий його склад. Із тих, хто входив до першого, лишилося тільки подружжя Надії та Федора Роздобар. Колектив відомий далеко за межами України своєю унікальною технікою багатоголосся. Учасники колективу виконують старовинні пісні Полтавщини (XVIII–XIX ст.) й самої Крячківки, а також пісні, складені чи доповнені ними самими.

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Коментарів поки немає ... Будьте першим!

Залишити коментар

Ви повинні бути увійти в Щоб залишити коментар.

Besucherzahler meet and chat with beautiful russian girls
счетчик посещений
Яндекс.Метрика
Новий сайт

Шановний читачу! Ви знаходитесь на архівній версії сайту. Ласкаво просимо на новий сайт "Подій та коментарів": podii.com.ua