Головна » Полтава » У Полтаві з наступного року запрацює Центр кризового втручання

image5-e1445950351678-750x300До Полтави прибула делегація литовських фахівців на чолі з радником міністра охорони здоров’я Литви Арвідасом Скорупскасом. Зранку литовці зустрілися із головою Полтавської ОДА Валерієм Головком. Говорили про початок практичної фази реалізації пілотного проекту щодо створення на Полтавщині Центру кризового втручання.

Перемовини про створення такого центру (у якості партнерів уряд Литви обрав Полтавську та Дніпропетровську області) успішно завершилися ще у березні. Як повідомив АрвідасСкорупскас, проведення тендеру дещо затяглося, проте всі процедури на сьогодні вже завершено. У Києві в Посольстві республіки Литва в Україні відбулася презентація пілотного проекту, а потім його учасники вже прибули до Полтави. АрвідасСкорупскас приїхав разом із директором Вільнюського центру лікування розладів із залежностями ЕмілісомСубатою та директором Вільнюського центру психічного здоров’я Мартинасом Марцінкевічусом. Перший — не лише провідний спеціаліст у Литві, а й є експертом ВООЗ. Пан Марцінкевічус взагалі вважається засновником литовської психосоціальної реабілітації.

— Ми визначимося, у яких медичних закладах Полтави буде відкрито відділення психосоціальної реабілітації, — прокоментував АрвідасСкорупскас. — Через два тижні приїдуть фахівці, які навчатимуть полтавських лікарів. Система реабілітації дещо інша, ніж була за радянських часів. До неї залучений не тільки медичний персонал, а й соціальні працівники. Тому що психічні розлади мають під собою соціальне підґрунтя: людина втрачає роботу, житло, соціальний статус — це і викликає депресію. Тому всі ці проблеми повинні вирішуватися у комплексі.

Литовські експерти разом із фахівцями Департаменту охорони здоров’я оглянуть приміщення, які планується виділити під Центр кризового втручання. Потім буде відібрано 30 полтавців — лікарів-психіатрів, медсестер, соціальних працівників, які пройдуть спеціальне навчання. Через два тижні до Полтави приїдуть литовські спеціалісти, які проводитимуть навчання та тренінги. Запрацює центр вже наступного року. Спеціалізуватиметься на психологічній реабілітації не лише учасників АТО та їх родин, а й решти полтавців, які потрапили у скрутні життєві обставини.

— Те, що ми сьогодні робимо у форматі реабілітації — психічної, соціальної, повинно не обмежуватися колом учасників АТО, демобілізованих та їх родин. Ці методики повинні впроваджуватися на базі лікувальних закладів, центрів зайнятості. Слід розширити коло фахівців, які будуть надавати таку психо-емоційну допомогу у громадах області, — наголосив Валерій Головко.

 За матеріалами прес-служби Полтавської ОДА

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Коментарів поки немає ... Будьте першим!

Залишити коментар

Ви повинні бути увійти в Щоб залишити коментар.

Besucherzahler meet and chat with beautiful russian girls
счетчик посещений
Яндекс.Метрика
Новий сайт

Шановний читачу! Ви знаходитесь на архівній версії сайту. Ласкаво просимо на новий сайт "Подій та коментарів": podii.com.ua