Головна » Люди » ПОЛІОМІЄЛІТ: чиновники особистим прикладом переконують батьків у необхідності імунізації
Ігор Куделич з онуками Поліною та Іваном

Ігор Куделич з онуками Поліною та Іваном

 28 жовтня у рамках першого етапу імунізації проти поліомієліту в полiклiнiчному вiддiленні №2 Полтавської дитячої міської лiкарнi заступник директора Департаменту охорони здоров’я Ігор Куделич прийшов зі своїми онуками для профілактичного щеплення. Наступного дня головний медик Полтавщини Віктор Лисак привів свою онучку

На Полтавщині стартував перший раунд імунізації від поліомієліту. На сьогодні в область уже поставлено 106100 доз оральної вакцини з крапельницями та 17900 доз інактивованої вакцини зі шприцами. Очікується поставка ще 14900 доз інактивованої вакцини.

– Наприкінці червня – на початку липня цього року на Закарпатті було зареєстровано 2 випадки гострого в’ялого паралічу у Рахівському та Тячівському районах у дітей віком 1 та 4 роки. Хворі не були щеплені за календарем щеплень: у одному випадку – через відмову батьків, у другому – через постійні медичні протипоказання. Це свідчить про активну передачу поліовірусу в Україні, – пояснив Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я. – Щоб забезпечити колективний імунітет, як мінімум 95% дітей мають бути вакциновані.

Урядом Канади було виділено кошти, на які ЮНІСЕФ для України закупив у «Санофі Пастер» 1,1 мільйонів доз інактивованої вакцини проти поліомієліту та 3,7 мільйонів доз живої оральної вакцини. У лютому 2016 року в Україну прибуде міжнародна місія для аналізу результатів проведеної програми імунізації.

– Поряд зі мною – мої найрідніші люди: родина, діти й онуки. Я вважаю, що запорука нашого життя і здорового майбутнього – профілактичні щеплення. Мої онуки отримували планові вакцини відповідно до календаря щеплень, а зараз пройшли додаткову імунізацію. Поліомієліт – це страшна хвороба, від якої немає ліків. Тільки своєчасна профілактика допомагає від неї уберегтись, – переконаний Ігор Юрійович Куделич.

– З 20 жовтня по 10 листопада 2015 року проходить перший тур додаткових щеплень проти поліомієліту для діток у віці від 2-х місяців до 6 років. Маємо інактивовану вакцину (ОПВ) для крапельного введення. Наступний тур буде через 30 днів для такої самої вікової категорії. У третьому турі будуть щеплюватися діти до 10 років. Вакцини вистачить на всіх – якісний, сертифікований французький препарат. Запрошуються усі здорові діти. Якщо вакцинацію дитині роблять взагалі уперше, то необхідно пройти попередній огляд у лікаря, зробити аналізи крові і сечі. Якщо дитина уже щеплена, здорова, то варто відвідати свого дільничного лікаря, який направить на щеплення, – пояснила Тетяна Володимирівна Кабика, завідувач амбулаторії №10 КЗ «ЦПМСД №2» м. Полтави, лікар педіатричної служби.

Оксана, мама маленького Іванка, позитивно ставиться до щеплень, а малеча зовсім не боїться медиків і навіть позує для журналіста:

– Батьківські забобони не повинні зашкодити здоров’ю дитини. Я робила сину усі необхідні щеплення. Раджу усім батькам відповідально поставитись до імунізації і подумати над наслідками, якщо цього не робити. І не нервуйтесь: настрій дітей під час походів до лікарень залежить від мами – якщо ви спокійні і гарно налаштовані, то і дитина спокійна і все переносить з легкістю.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Коментарів поки немає ... Будьте першим!

Залишити коментар

Ви повинні бути увійти в Щоб залишити коментар.

Besucherzahler meet and chat with beautiful russian girls
счетчик посещений
Яндекс.Метрика
Новий сайт

Шановний читачу! Ви знаходитесь на архівній версії сайту. Ласкаво просимо на новий сайт "Подій та коментарів": podii.com.ua